Tüm 150₺ Üzeri Alışverişlerinizde Kargo Ücretsiz
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır.

İyotlu İnce Kaynak Tuzu 2000 gr

Taş değirmende öğütülerek üretilmiş, ince yapıdaki sofra tuzunun 2 kg’lık halidir. Ekstra iyot ilavesi yapılarak iyot oranı artırılmıştır. %100 doğal kaynak suyu tuzundan, rafine edilmeden sera tipi havuzlarda üretilmiştir. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır.
29,90 ₺
Ürün Bilgileri

Nasıl Kullanılır?

Tuzluklarda kullanım için idealdir. Yüksek iyot oranı ve zengin mineralli içeriği ile yemeklerinizde ve sofranızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Not: Minerallerin kaybolmaması için kaynayan yemeğe değil, kaynadıktan sonra yemeklerinize tuz eklemenizi öneriyoruz.

Ürün Değerlendirmeleri
  • Sadece kayıtlı kullanıcılar değerlendirme yazabilir
*
Kötü
Mükemmel
Kullanıcı Yorumu
Hızlı kargo güzel paketleme için teşekkürler. Daha once kullandım ve eklem agrılarım rahatladı ama  tuzdan mı başka bir şeydenmi bilmiyorum. Doğal ve işlenmemiş oluşundan dolayı surekli tercihim haline geldi.Daha önce 600 gr paketlerden aliyordum ilk defa bu paketten aldım ama iyotlu verdiğim sparişin kutularında iyotlu ibaresi yok. Yanlışlık mı var yoksa kutusumu bu şekilde.
Kimden: Muhittin | Tarih: 24.2.2020 21:22
Bu yorum yardımcı oldu mu? / (4/0)
Kullanıcı Yorumu
Ürünü satın alamıyorum. 600gr olan ürünün 2kg hali dimi bu salamura felan yazıyor çünkü.
Kimden: Ömer | Tarih: 25.3.2020 20:39
Bu yorum yardımcı oldu mu? / (0/1)
Kullanıcı Yorumu
tuz guzel. kargo berbat
Kimden: İbrahim | Tarih: 16.9.2020 18:39
Bu yorum yardımcı oldu mu? / (1/0)
Kullanıcı Yorumu
Yıllardır kullanıyorum rafine edilmediği halde rafine edilmiş tuzlar kadar akıcı,özellikle yaprak öğütme tuzu ete çok lezzet katıyor, sağlığımada katkısı olduğunu düşünüyorum çünkü daha önce tuzlu yediğimde yüzüm gözüm şişerdi artık şişmiyor bütün sevdiklerime tavsiye ettim hepsi memnun kaldı
Kimden: Medine | Tarih: 28.11.2020 16:49
Bu yorum yardımcı oldu mu? / (0/0)
Kullanıcı Yorumu
2 kiloluk kutuda tuz aldım üst kapağı çatlamıştı paketleme sağlamdı ancak büyük ihtimalle kırık olan kutu gönderildi. Biraz özen ve dikkat bekliyordum ama yok. Mayi sıvı tuz söylemiştim oda akmış. Sprey tuzlar ise hiç birşeye sarılmadan kutuya atılmış. Bence kargo şiddeti tek sorumlu değil.
Kimden: Fatma | Tarih: 28.4.2021 21:47
Bu yorum yardımcı oldu mu? / (1/0)
Kullanıcı Yorumu
Yaklaşık iki yıldır kullanıyoruz. Önce kendimize aldım, kullandık çok hoşumuza gitti. Sonra annemlere aldım. Günde iki farklı tansiyon ilacı kullanan annem yaklaşık sekiz aydan sonra önce ilaçlardan birini arkasından da ikincisini bıraktı. Bu arada iki ay günde iki kez tansiyonunu sürekli ölçüp not aldı ve kardiyolog kontrolünde haplardan kurtuldu çok şükür. Bunu paylaşmak istedim. Etrafımdaki hemen hemen herkese tavsiye ediyorum hatta hediye edip sağlıklı tuz kullanmalarını sağlamaya çalışıyorum. Böyle şifalı bir ürünü kullanımımıza sunan mayi tuz a teşekkür ediyorum. Sıvı ürünleri hariç diğer bütün ürünlerinden aldım kullandım. İyot ilaveli olanı da ilavesiz olanı da sorunsuz. Hepsini de öneririm.
Kimden: Fatih | Tarih: 7.9.2021 15:49
Bu yorum yardımcı oldu mu? / (0/0)
Bu ürünü alanlar, bunları da aldılar

Salamura Tuzu (Sofrada Öğütme Tuzu) 2000 gr

27,90 ₺

İri taneli granül yapıdaki kaynak tuzumuzun 2 kg olanıdır. %100 doğal kaynak suyu tuzundan, rafine edilmeden sera tipi havuzlarda üretilmiştir. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır. İyot ilavesi yapılmamıştır.

İyotlu İnce Kaynak Tuzu 250gr (Tuzluklu)

12,50 ₺

Taş değirmende öğütülerek üretilmiş, ince yapıdaki sofra tuzudur. Kullanım miktarınıza göre delik boyutunu ayarlayabileceğiniz tuzluklu ambalajı ile hizmetinize sunulmuştur. Ekstra iyot ilavesi yapılarak iyot oranı artırılmıştır. %100 doğal kaynak suyu tuzundan, rafine edilmeden sera tipi havuzlarda üretilmiştir. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır.

Sofrada Öğütme Tuzu 400 gr (yaprak)

24,50 ₺

Doğal kaynak suyunun buharlaşma anında suyun yüzeyinde oluşan kristalidir, sofrada öğütme tuzuna göre daha yumuşak yapıdadır ve tuzluluk oranı daha düşüktür. Tuz tüketim şeklinize göre değirmenle veya elinizle ufalayarak kullanabilirsiniz. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır. İyot ilavesi yapılmamıştır.

Sıvı Kaynak Tuzu 1000 ml

24,90 ₺

%100 doğal kaynak suyu tuzunun hiçbir işlemden geçirilmeden, rafine edilmeden sadece temizlenerek paketlenmiş halidir. Rafine edilmediği için insan sağlığına zararlı kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır. İyot ilavesi yapılmamıştır.

Satış Noktaları