title
NEDEN MAYİ TUZ?
Yapılan tüm araştırmalar göstermiştir ki dünyanın en kaliteli tuzları kaynak sularından elde edilmektedir... Mayi Tuz’da bu değerlerden bir tanesidir.
TAMAMEN EL ÜRETİMİ
Tuzumuzun üretiminde sadece doğadan destek alıyoruz. Yeryüzünden çıkan suyumuzu hijyenik havuzlarımıza alıp güneş ışınlarıyla kristalleşmesini bekliyoruz. Kristalleşen tuzlarımızı toplayıp, güneşte kurutuyor ve paketliyoruz. Sonuç olarak doğanın bu mucizevi tuzunu sofralarınıza getirmekte elçilik yapıyoruz.
SAF VE MİNERAL BAKIMINDAN ZENGİN
Fay kırığından çıkan termal su 1.3 km yukarı gelerek yeryüzüne çıkar. Bu su 1 km’lik tuz kayalarından tuzluluğunu alır. 300 metrede ise Anadolu’nun en zengin topraklaından tuz mineralleri alarak mineral bakımından zengin hale dönüşür. İşte bu kaynak suyumuzun tuzluluk oranı %28,4’tür.
KATKI MADDESİ İÇERMEZ
Güneşte kendiliğinden kristalleşen tuzlarımıza kendi doğallığı ve saflığını koruduğu için herhangi bir yıkama veya beyazlatma uygulaması yapmıyoruz. Topaklanmayı önlemek için kullanılan, vücudumuza oldukça zararlı katkı maddelerinden de uzak duruyoruz. İnce tuzumuzda kendi yapısı gereği topaklanma olmamaktadır.
AĞIR METAL VE MİKROPLASTİK
Diğer tuz türleri çevresel faktörlerden ve deniz kirliliğinden etkilenmekte ve yakınlarında bulunan sanayi atıklarına maruz kalarak kirlenmektedir. Mikroplastik ve ağır metal içeriği de bu sebepten kaçınılmaz olmaktadır. Mayi Tuzun jeo-stratejik konumundan dolayı (600 m deniz seviyesinden yüksek ve sanayi kuruluşlarından uzak) 200 milyon yıl önce ortaya çıkmış olan saflığını hala korumaktadır.
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR