Free Shipping on All Orders Over 200₺
You have no items in your shopping cart.

İyotlu İnce Kaynak Tuzu 2000 gr

Taş değirmende öğütülerek üretilmiş, ince yapıdaki sofra tuzunun 2 kg’lık halidir. Ekstra iyot ilavesi yapılarak iyot oranı artırılmıştır. %100 doğal kaynak suyu tuzundan, rafine edilmeden sera tipi havuzlarda üretilmiştir. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır.
29.90 ₺
Description

Nasıl Kullanılır?

Tuzluklarda kullanım için idealdir. Yüksek iyot oranı ve zengin mineralli içeriği ile yemeklerinizde ve sofranızda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Not: Minerallerin kaybolmaması için kaynayan yemeğe değil, kaynadıktan sonra yemeklerinize tuz eklemenizi öneriyoruz.

products.productreviewsfor
  • Only registered users can write reviews
*
Bad
Excellent
Kullanıcı Yorumu
Hızlı kargo güzel paketleme için teşekkürler. Daha once kullandım ve eklem agrılarım rahatladı ama  tuzdan mı başka bir şeydenmi bilmiyorum. Doğal ve işlenmemiş oluşundan dolayı surekli tercihim haline geldi.Daha önce 600 gr paketlerden aliyordum ilk defa bu paketten aldım ama iyotlu verdiğim sparişin kutularında iyotlu ibaresi yok. Yanlışlık mı var yoksa kutusumu bu şekilde.
From: Muhittin | Date: 2/24/2020 9:22 PM
Was this review helpful? / (4/0)
Kullanıcı Yorumu
Ürünü satın alamıyorum. 600gr olan ürünün 2kg hali dimi bu salamura felan yazıyor çünkü.
From: Ömer | Date: 3/25/2020 8:39 PM
Was this review helpful? / (0/1)
Kullanıcı Yorumu
tuz guzel. kargo berbat
From: İbrahim | Date: 9/16/2020 6:39 PM
Was this review helpful? / (1/0)
Kullanıcı Yorumu
Yıllardır kullanıyorum rafine edilmediği halde rafine edilmiş tuzlar kadar akıcı,özellikle yaprak öğütme tuzu ete çok lezzet katıyor, sağlığımada katkısı olduğunu düşünüyorum çünkü daha önce tuzlu yediğimde yüzüm gözüm şişerdi artık şişmiyor bütün sevdiklerime tavsiye ettim hepsi memnun kaldı
From: Medine | Date: 11/28/2020 4:49 PM
Was this review helpful? / (0/0)
Kullanıcı Yorumu
2 kiloluk kutuda tuz aldım üst kapağı çatlamıştı paketleme sağlamdı ancak büyük ihtimalle kırık olan kutu gönderildi. Biraz özen ve dikkat bekliyordum ama yok. Mayi sıvı tuz söylemiştim oda akmış. Sprey tuzlar ise hiç birşeye sarılmadan kutuya atılmış. Bence kargo şiddeti tek sorumlu değil.
From: Fatma | Date: 4/28/2021 9:47 PM
Was this review helpful? / (1/0)
Customers who bought this item also bought

Salamura Tuzu (Sofrada Öğütme Tuzu) 2000 gr

27.90 ₺

İri taneli granül yapıdaki kaynak tuzumuzun 2 kg olanıdır. %100 doğal kaynak suyu tuzundan, rafine edilmeden sera tipi havuzlarda üretilmiştir. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır. İyot ilavesi yapılmamıştır.

İyotlu İnce Kaynak Tuzu 250gr (tuzluklu)

12.50 ₺

Perfect for your table, or use during cooking in a refillable and adjustable mill.

Sofrada Öğütme Tuzu 400 gr (yaprak)

24.50 ₺

Doğal kaynak suyunun buharlaşma anında suyun yüzeyinde oluşan kristalidir, sofrada öğütme tuzuna göre daha yumuşak yapıdadır ve tuzluluk oranı daha düşüktür. Tuz tüketim şeklinize göre değirmenle veya elinizle ufalayarak kullanabilirsiniz. Rafine edilmediği için içerisinde nem önleyici ve beyazlatıcı gibi kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır. İyot ilavesi yapılmamıştır.

Liquid Spring Salt 1000 ml

24.90 ₺

%100 doğal kaynak suyu tuzunun hiçbir işlemden geçirilmeden, rafine edilmeden sadece temizlenerek paketlenmiş halidir. Rafine edilmediği için insan sağlığına zararlı kimyasal maddeler içermez. Lityum, vanadyum, demir, magnezyum ve kalsiyum gibi insan sağlığına faydalı 84 farklı mineral bulundurur. Erimeyen madde oranı 0’dır. İyot ilavesi yapılmamıştır.

Sales Points